Hakkımızda

CHITIR CHICKEN HAKKINDA

1990 - 2010 yılları arasında Avrupa’da yaşayan kurucularımız Fast-Food sektöründe büyük tecrübeler edinerek 2010 yılında Türkiye’de yatırım yapmaya karar verirler.

2010 yılında MAKFRY GROUP adı ile faaliyetlerine başlayan kurucularımız FRIED CHICKEN restoranları için gerekli olan ekipman, gıda ve ambalajları üreterek CHITIR CHICKEN Franchise restoranlarının temelini kurmuşlardır.
CHITIR CHICKEN Avrupa’da ilk konseptlerini açarken MAKFRY, ürünlerinin Araştırma ve Geliştirmesini tamamlamış ve CHITIR CHICKEN restoranları hızla yayılmaya başlamıştır.
- 2014 - 2015 yılları arasında başta Belçika, Hollanda, Almanya ve Türkiye olmak üzere restoran sayısı hızla artmış, farklı ülkelerden talepler alınmaya başlamıştır.

- 2017 yılında Irak, Kazakistan ile master franchise anlaşması yapılmış bu ülkelerde de restoranlar açılmıştır.

- 2018 yılı sonunda Özbekistan ile master franchise anlaşması yapılmış Taşkent’te ilk şubemizin inşaatı başlatılmıştır.
CHITIR CHICKEN  2016 yılında ürünleri ve konseptleri ile  fast food sektöründe öncü olacak değişiklikler yaparak sektörde yeni bir yer kazanmış ve bilinirliği hızla artmıştır.

Ürünlerimiz ve dekorasyonumuzla 7'den 70'e tüm tüketicilerin beğenisini kazanmış restoranlarımız ‘FAST AND GOOD’ sloganı ile popüler hale gelmiştir.

Neden CTR?

Özel baharat karışımı ile 1 gün öncesinden marine ettiğimiz ve yine özel tasarlanmış basınçlı fritözlerde pişirdiğimiz panelenmiş kızarmış tavuk parçaları global fast food sektöründe Fried Chicken olarak biliniyor, tüketiliyor. Bu yöntem ile elde ettiğimiz çıtır tavuk ürünleri ilk ısırıkta hissettiğiniz Çıtırlarla sizi lezzet serüvenine sürüklerken asla geri dönmek istemeyeceksiniz.

Chıtır kelimesi güzel Türkçemizde ki Çıtır sözünden ilham alınarak oluştu. Markamızı milli ve yerli bir kelime ile global hale getirebilmek için İngilizce de Çıtır olarak okunan CHITIR kelimesini seçtik.

Yine özellikle İngilizce konuşulmayan farklı ülkelerde yaşanılan söyleniş ve ifade zorluğu ise CHITIR’ın kısaltması gibi tasarlanan CTR ile özdeştirildi. CTR kelimesinin Chicken TR ile de benzeşmesi ise kelimme ayrıca bir anlam katıyor.

Panelenmiş kızarmış tavuk (Fried Chicken ) Ürünlerimizi eşsiz lezzetiyle tüm dünyada ki girişimcilere, işletmelere ve tüketicilere sunuyoruz. Sizlerin de desteği ile büyümeye devam ediyoruz.

Bizi Takip Edin